Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Warsztaty

Natalia Rutka: warsztat tańca Bollywood

Taniec Bollywood staje się coraz bardziej popularny na całym świecie, również i w Polsce. Charakteryzuje się energią i radością, a co najważniejsze łączy w sobie formy klasycznych tańców indyjskich. Jeśli zatem chcesz poznać bliżej ten niezwykły taniec, to zapraszamy do udziału w warsztatach prowadzonych przez Natalię Rutkę, studentkę indologii UJ oraz tancerkę i choreograf zespołu tańca indyjskiego Manjari Dance Group!


Rezerwacja zamknięta.

 

 

 

Poniedziałek, 27 maja, godz. 19.00, Krambo Dance, ul. Bożego Ciała 9

Agnieszka Wójcik: warsztat klasycznego tańca bharatanatyam

Bharatanatyam jest jedną z klasycznych form tańca indyjskiego, pochodzącą z południa Indii, ze stanu Tamilnadu. Bharatanatyam łączy elementy techniczne, taniec abstrakcyjny (nritta) oraz elementy narracyjne, taniec przedstawiający (nritja). W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat tańca bharatanatyam oraz nauczyć się kilku podstawowych elementów – kroków (adawu) oraz gestów dłoni (hasta).
Prosimy o założenie wygodnego stroju.
 

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Wójcik, doktorantka w Zakładzie Języków i Kultur Indii i Azji Południowej UJ, tancerka krakowskiego zespołu tańca indyjskiego Natyalaya.

 

Rezerwacja zamknięta.

 

Wtorek, 28 maja, godz. 19.00, Krambo Dance, ul. Bożego Ciała 9

Kathak jest klasyczną formą tańca indyjskiego pochodzącą z przełomu III i IV w.n.e. Słowo kathak pochodzi od sanskryckiego słowa "katha" oznaczającego "opowieść". Opowieść jest przedstawiana przez tancerza w pełnych gracji ruchach, ważna jest też praca stóp i wzrastające tempo od wolnego do szybkiego.
 

Warsztat poprowadzi licencjonowana nauczycielka kathaku Jigna Dixit.
 

Rezerwacja zamknięta.

 

Środa, 29 maja, godz. 19.00, Gota Dance Studio, ul. Batorego 1

Warsztaty malowania henną zabiorą was w świat artystycznego zdobienia ciała, który kobiety Wschodu używają do dziś.
Podczas warsztatów przybliżę wam właściwości rośliny Lawsonia inermis, która jest podstawowym składnikiem tworzenia pasty hennowej. Dowiesz się również jak mieszać samą pastę, tworzyć rożek i przygotować się do samego malowania ciała. Przybliżę wam kolejne etapy wybarwiania henny na ciele, a takie zapoznam was z elementami kompozycji hennowego wzoru.

W części praktycznej wykonamy mały wzór hennowy na własnym ciele.

 

Rezerwacja zamknięta.

 

Czwartek, 30 maja, godz. 18.30, Strefa Studencka, ul. św. Anny 6

Czy sari to strój tylko dla gwiazdy Bollywood? Otóż nie, to strój dla każdej kobiety, która chce poczuć się jak gwiazda. Odpowiedni zarówno na co dzień i na wielkie wyjścia. Sari to wolność wyboru. Przyjdź do nas, aby nauczyć się jak oswoić 5 metrów tkaniny i przemienić je w strój, który wydobędzie Twoje atuty.
Warsztaty podzielone będą na dwie części. Teoretyczną – sari dla początkujących, gdzie przekażemy podstawową wiedzę. Praktyczną, gdzie nauczymy się drapować sari w wybranym przez Was stylu (np. nivi, gujarati, bengali, mermaid).
Zalecamy niezakładanie jednoczęściowego stroju (znacznie utrudni to założenie sari). Posiadaczki własnego sari zachęcamy do zabrania go ze sobą, aby uczyć się na nim, gdyż każde sari ma swój własny charakter.

Warsztaty poprowadzi mgr Magdalena Grela, doktorantka w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Pasjonatka sari, które kolekcjonuje i ubiera się w nie od 12 lat. Swoją miłość do tradycyjnych azjatyckich ubiorów rozwija również na gruncie naukowym.

 


Piątek, 31 maja, godz. 17.00, Kolegium Śląskie, al. Mickiewicza 3, s. 402

Kirti Gahlawat: warsztat jogi

Słowo “joga” wywodzi się z sanskrytu i oznacza “dodawać”, “łączyć”, “jednoczyć”. Joga jest kombinacją ćwiczeń fizycznych, umysłowych i duchowych. Zgromadzenie Ogólne ONZ proklamowało 21 czerwca, najdłuższy dzień na półkuli północnej, jako Międzynarodowy Dzień Jogi. 1 grudnia 2016 roku, joga została również ogłoszona niematerialnym dziedzictwem kultury ludzkości, które ma przynieść powszechny pokój, harmonię i braterstwo.


Warsztat poprowadzi Kirti Gahlawat, licencjonowana nauczycielka jogi, laureatka wielu nagród.

Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim. Prosimy o przyniesienie własnych mat. 

 

Zapisy przez formularz Google (dostępny na Facebooku) będą możliwe na tydzień przed całym wydarzeniem.

 

Piątek, 31 maja, godz. 18.00, sektor hali sportowej UEK (Pawilon S), ul. Rakowicka 27