Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia towarzyszące

Pokaz filmu: "Vicky Donor"

Reżyseria: Shoojit Sircar

Premiera: 2012

Język: hindi, pendźabi, bengalski; napisy angielskie

Występują: Ayushmann Khurrana, Yami Gautam, Annu Kapoor

Muzyka: Abhishek-Akshay Bann, Rochak Kohli

Czas trwania: 125 min.

Dystrybucja: Bollywood Europa

 

Vicky Donor to komedia z 2012 roku poruszająca temat niepłodności oraz sposobów jej leczenia. Tytułowy bohater Vicky postanawia oddać swoją spermę, aby łatwo i szybko trochę zarobić. Nie zdaje sobie sprawy, że jego sperma jest… na wagę złota! Zostaje głównym dawcą spermy w klinice niepłodności, za czym idzie dobre wynagrodzenie. Musi ukrywać, w jaki sposób zarabia pieniądze, aby nie przynieść wstydu swojej rodzinie i nie odstraszyć kobiety swoich marzeń. Jednak każde kłamstwo ma krótkie nogi, a prawda potrafi wywrócić życie do góry nogami.
Vicky Donor jest debiutem na dużym ekranie Ayushmanna Khurrany, za który dostał nagrodę Filmfare Award w kategorii Best Male Debut. W filmie obok Khurrany występują Yami Gautam (Badlapur, Sanam Re) oraz Annu Kapoor (7 Khoon Maaf, Utsav). Film stał się hitem i otrzymał łącznie 37 nagród filmowych, w tym National Film Award w kategorii Best Popular Film Providing Wholesome Entertainment.
Vicky Donor pokazał, że filmy poruszające problemy społeczne czy tematy tabu nie muszą być dramatami. Komedia równie dobrze sprawdzają się w tej roli i trafiają do większej liczby widzów. Vicky Donor zapoczątkował erę kultowych filmów społecznych, które bawią i uczą, a jego następcami są np. Toilet: Ek Prem Katha czy Shubh Mangal Saavdhan.

Film będzie poprzedzony prelekcją, którą wygłosi Aleksandra Gonera, indolog i miłośniczka kina indyjskiego. Jej przygoda z Bollywoodem rozpoczęła się w 2005 roku za sprawą Czasem Słońce, Czasem Deszcz i trwa do dnia dzisiejszego. Od typowych masala movies woli czarne komedie jak Kaalakaandi czy Andhandhun, chociaż ma wielką słabość do filmów Sanjaya Leeli Bhansalego i Karana Johara.

 

Rezerwacja miejsc przez formularz Google (dostępny na Facebooku) będzie możliwa  tydzień przed całym wydarzeniem.

 

Poniedziałek, 27 maja, godz. 17.00, Strefa Studencka, ul. św. Anny 6

Gra miejska

Zbrodnia. Skandal. Tajemnica. Inspektor Sinha wyrusza w teren, aby złapać mordercę pięknej Lality. Na policję wpłynął anonim oskarżający jedną z wielkich gwiazd Bollywood… Kto wysyła anonimy? Czy inspektor Sinha zdoła rozwiązać zagadki prowadzące do ujęcia sprawcy? A może to właśnie WY mu pomożecie? I w końcu, czy Piękna Lalita zginęła z rąk gwiazdy?

Wesprzyj grupę śledczą inspektora już dziś! Zgłoś się osobiście na posterunku policji w Mumbaju, adres: Dr Dadabhai Naoroji Rd, Opp Crawford Market, Dhobi Talao, Chhatrapati Shivaji Terminus Area, Fort, Mumbai, Maharashtra 400001, Indie, albo ewentualnie wypełnił formularz, który będzie dostępny już niebawem!

Przygotowanie: dr Hermina Cielas.

 

Zapisy przez formularz Google (dostępny na Facebooku) będą możliwe na tydzień przed całym wydarzeniem.

 

Pościg rozpocznie się 29 maja o godz. 17.00 na parkingu za budynkiem Kolegium Śląskiego, al. Mickiewicza 3 w Krakowie.

Jacek Bąkowski: pokaz zdjęć z podróży (Sikkim i Kumbhamela)

Jacek Bąkowski – z zamiłowania podróżnik i „człowiek gór”, taternik i grotołaz, ale najbardziej w życiu kocha samotne, czasami kilkumiesięczne wędrówki po Azji i Afryce. Odwiedził między innymi Burkina Faso, Kenię i Tanzanię, a w Azji Chiny, Tajlandię, Laos, Kambodżę, Bangladesz, Nepal, Iran, Armenię, Gruzję, Górski Karabach i oczywiście Indie. Podróżował koleją transsyberyjską do Mongolii, gdzie pomieszkiwał z rodziną mongolską niedaleko pustyni Gobi. To właśnie Mongolia oraz Indie są mu najbliższe. Brał również udział w wyprawach eksploracyjnych w słoweńskich Alpach Julijskich, francuskich Pirenejach i rumuńskich Karpatach. Przez kilka tygodni wędrował samotnie po Himalajach, zdobył też Kilimandżaro i Aconcaguę. Z wykształcenia zajmuje się matematyką i informatyką, które studiował w Paryżu. Tam też pracował jako fotograf. Obecnie jest studentem indologii na UJ.

 

Środa, 29 maja, godz. 19.30, Bonobo. Księgarnia i Kawiarnia Podróżnicza, Mały Rynek 4

Zapraszamy na imprezę w rytmach największych hitów Bollywood. Podczas wydarzenia wystąpi zespół tańca indyjskiego Manjari Dance Group, w którego skład wchodzą studentki indologii UJ. Mile widziane stroje indyjskie.

 

Czwartek, 30 maja, godz. 20.00, Klub Studencki „Żaczek”, al. 3 Maja 5